Test nifty w Poznaniu – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Test nifty w PoznaniuW ciągu ostatniej dekady rozwój nauk genetycznych i ogromny postęp w technologiach genetycznych zmienił naszą zdolność do rozumienia choroby, jej diagnozowania. Dzięki temu możemy zapewniać skuteczne leczenie w jak najwcześniejszych etapach jej diagnozowania. Test nifty w Poznaniu to możliwość dla wielu kobiet będących w ciąży.

 

Nifty pro cena – poradnik dla każdej przyszłej mamy

Badanie nifty w Poznaniu to prosty test przesiewowy, który wykorzystuje probówkę z próbką krwi z ciężarnej matki do analizy bezkomórkowego DNA płodowego pod kątem chromosomów płodowych schorzenia, takie jak zespół Downa, zespół Edwarda, które mogą powodować zagrożenie dla zdrowia dziecka.

Badanie nifty w Poznaniu kosztuje 2350 zł i oferuje aż 99 procentową skuteczność w diagnozowaniu zagrożenia chorobami genetycznymi. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na wyniki należy czekać około tygodnia.

Nifty Pro w Poznaniu – jakie choroby można wykluczyć poprzez badanie – kompletny poradnik

Badanie przesiewowe nifty pro w Poznaniu pozwala na wykrycie bądź wykluczenie aż 94 jednostek chorobowych. Wśród nich najważniejsze to zespół Downa, zespół Edwardsa czy zespół Patau.

Zespół Downa to zaburzenie chromosomalne spowodowane obecnością dodatkowego chromosomu 21, który powoduje deficyt intelektualny i nieprawidłowości fizyczne. Dodatkowy chromosom rzadko pochodzi od ojca, a ryzyko urodzenia dziecka z dodatkowym chromosomem wzrasta wraz z wiekiem matki. Biorąc jednak pod uwagę, że większość dzieci rodzi się z młodych kobiet, tylko 20% dzieci z zespołem Downa rodzi matki w wieku powyżej 35 lat. Kobiety z zespołem Downa mają 50% szans na urodzenie dziecka z zespołem Downa.

Badanie nifty pro w Poznaniu jest prostym i bardzo ważnym badaniem. Zostało również ubezpieczone w razie wystąpienia nieprawidłowego wyniku, kobieta może ubiegać się o rekompensatę finansową.