Skuteczne rozwiązanie problemu niedoboru wody

5O tym, że woda źródlana jest dla nas najlepszym napojem i jej regularne spożywanie ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także samopoczucie i efektywność, nie trzeba nikogo przekonywać. Doskonale wiemy, że źle nawodniony organizm staje się ospały i funkcjonuje zdecydowanie gorzej. Wiedzą o tym także pracodawcy, którzy zdają sobie sprawę z faktu, że woda dla biura nie jest specjalnym luksusem ani przywilejem, ale czymś, co należy zapewnić. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zapewnianie wody dla biura reguluje także rozporządzenie Ministra Pracy.

Każdy kto regularnie spożywa kupowaną wodę mineralną czy źródlaną wie, że potrafi ona w znacznym stopniu obciążyć nasz budżet. Nawet dostarczana woda do domu może być niemałym wydatkiem. Z tego też powodu szukamy różnego rodzaju oszczędności w tej kategorii zakupowej. Bardzo ciekawym i skutecznym sposobem na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale też czasu, jest zakup dystrybutora do wody. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dbamy również o środowisko.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że odwodnienie powoduje wiele przykrych konsekwencji, jak chociażby ograniczoną produkcję energii w mózgu, który w 85% składa się z wody. Ponadto niedobór wody powoduje osłabienie koncentracji, sprawności fizycznej oraz pamięci krótkotrwałej. Co więcej, już ubytek 2% wody w organizmie może przyczynić się do spadku formy psychicznej i fizycznej aż o jedną piątą! Z tego też powodu warto zadbać o regularne picie wody a dystrybutor jest najprostszym rozwiązaniem.