Mleko klaczy- jakie mamy benefity z jego wykorzystania?

W siarze mleka klaczy znajduje się wiele środków, które działają rewelacyjnie na nasz organizm. Siara jest płynem z piersi produkowanym przez ludzi, krowy i inne ssaki przed produkcją mleka matki. Jest to produkt bardzo odżywczy i zawiera wysoki poziom przeciwciał, które są białkami zwalczającymi infekcje i bakterie. Siara sprzyja wzrostowi i zdrowiu niemowląt i noworodków, ale badania pokazują, że przyjmowanie suplementów z siary bydlęcej może wspierać odporność, pomagać w walce z infekcjami i poprawiać stan zdrowia jelit przez całe życie.

Zastosowanie mleka klaczy

Siara klaczy jest niezwykle odżywcza i zawiera więcej składników odżywczych niż zwykłe mleko. W szczególności zawiera więcej białka, tłuszczu, węglowodanów, magnezu, witamin z grupy B oraz witamin A, C i E niż mleko krowie. Podczas gdy siara jest bogata w makroelementy, witaminy i minerały, jej deklarowane korzyści zdrowotne związane są głównie ze specyficznymi związkami białkowymi, do których zalicza się laktoferyna. Polecamy artykuł: Kardiolog w Poznaniu 

Laktoferyna jest białkiem uczestniczącym w odpowiedzi immunologicznej organizmu na infekcje, w tym infekcje wywołane przez bakterie i wirusy. Dlatego jest czeto wykorzystywana w kremach, suplementach czy kosmetykach.

Gdzie kupić produkty z siarą mleka krowiego i klaczy?

Produkty zawierające colostrum bovinum, zawarte w siarze mleka klaczy i krowy można znaleźć bezpośrednio na stronie producenta, Geneactiv. Tam również można zamówić poszukiwane przez nas suplementy czy kosmetyki.

  Ruch to zdrowie.