Dbajmy o wątrobę

Takie choroby jak żółtaczka, niedokrwistość, czy wirusowe zapalenie wynikają z dysfunkcji w działaniu wątroby. Jest ona gruczołem spełniającym dość istotne funkcje w obrębie całego organizmu, dlatego warto prowadzić zdrowy tryb życia, aby nie dopuścić do obciążenia tego narządu.

Zdrowy tryb życia polega oczywiście w tym przypadku na odpowiednim odżywianiu się i stosowaniu na co dzień diety, która pomaga wątrobie odtruwać organizm, a nie go zanieczyszczać. Zajmuje się ona zarówno magazynowaniem i syntetyzowaniem różnych substancji, a także detoksykacją. Narząd ten z uwagi na powyższy fakt, bywa w związku z tym często wyraźnie obciążony, co może finalnie prowadzić do różnych chorób. Polecamy artykuł: Kardiolog w Poznaniu 

Aby utrzymywać wątrobę w odpowiednim stanie warto nie tylko odpowiednio się odżywiać, ale również wykonywać systematyczne badania wątroby. Jakie badania na trzustkę i wątrobę robić? Oczywiście podstawowe badania można wykonywać nawet samemu. Jest to weryfikacja czy wątroba nie jest powiększona i czy nie występuje obrzęk. Ważne są również badania na wątrobę diagnostyczne. W laboratorium wykonuje się badania krwi, a także enzymów, których wytwarzaniem i magazynowaniem zajmuje się ten narząd. Jeżeli chcemy wiedzieć, jakie badania na wątrobę musimy wykonać, należy odwiedzić lekarza, który zleci nam czy to weryfikację składu krwi, czy poziomu bilirubiny niesprzężonej, czy jeszcze innych składników. Jeśli chodzi o wątrobę badania warto wykonywać systematycznie, zwłaszcza wtedy, gdy prowadzimy tryb życia, który może wyraźnie obciążać ten gruczoł na co dzień.