Czym jest artroskopia

artroskopiaNie wszyscy wiedzą, czym jest artroskopia, wobec czego warto podać szczegóły odnośnie tego pojęcia, zagadnienia, czy może jednak bardziej czynności, bo w końcu chodzi tu o jedną z metod leczenia. Otóż artroskopia jest przede wszystkim małoinwazyjnym zabiegiem diagnostyki oraz leczenia, konkretnych dolegliwości, jakie chory odczuwa w stawie kolanowym. Nie jest to klasyczna operacja, wobec czego nie pozostawia dużych blizn, a pacjent z kolei nie musi leżeć w szpitalu ani przed wykonaniem danej czynności, ani też po.

Poza tym czas rehabilitacji jest bardzo ograniczony, co jest ogromnym tego plusem. Niektórzy też chcieliby wiedzieć, na czym polega lub bardziej, jak przebiega procedura przeprowadzania takiego leczenia. Wobec tego nie pozostaje nic innego jak wspomnieć, że leczenie daną metodą odbywa się na sali operacyjnej pod znieczuleniem ogólnym lub też znieczuleniu rdzeniowym. Wówczas specjalista wykonuje dwa nacięcia wokół kolana. Przez ten otwór wprowadza się artroskop, na której jest światło i kamera.

Drugi zaś otwór służy do tego, by wprowadzać chirurgiczne narzędzia. W ten sposób lekarz może naprawić kolano zgodnie z potrzebą. Ta metoda podoba się nie tylko lekarzom, ale również pacjentom. Odczuwają mniej bólu i szybciej wstają na nogi. Jeżeli ktoś jest bardziej zainteresowany szczegółami, bez wątpienia znajdzie je nawet w internecie. Są też książki medyczne, a tam wypowiedzi na temat artroskopii naprawdę nie brakuje. Warto, by szczególnie osoby mające problemy z kolanami zorientowały się w danym temacie.