|

Witaminy i składniki mineralne – sposobem na pms?

sposobem-na-pmsKonieczność dostarczania do organizmu potrzebnych witamin i substancji, które odpowiadają za likwidowanie wielu nieprzyjemnych objawów, z którymi borykają się kobiety zwłaszcza w okresie przed miesiączką, jest oczywista. Jednym ze składników, który pomaga likwidować takie najpopularniejsze objawy pms , jak niepokój, podenerwowanie czy nieuzasadniona złość, jest magnez.

Okazuje się, że tak zwany pms, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego jest bardzo silnie związany ze składnikami, które dostarczamy do naszego organizmu. Wobec tego bardzo ważne jest, aby szczególnie w tym okresie pamiętać o tym, aby wykorzystywać w przygotowywaniu potraw czy dostarczać do organizmu za pomocą na przykład suplementów diety takie składniki, które mają działanie rozkurczowe i pozwalają naprawdę się odstresować.

Magnez jest jednym z bardziej znanych składników, które działają właśnie w ten sposób. Dlatego też nic dziwnego, że jest on najczęściej polecany kobietom, u których stwierdza się pms. Objawy wywołane przez zespół napięcia miesiączkowego są nieraz bardzo uciążliwe nie tylko dla samej zainteresowanej, ale także dla jej otoczenia, dlatego też warto rozejrzeć się za preparatami bogatymi w magnez, jeśli jakaś kobieta w naszym otoczeniu ma problemy tego rodzaju. https://www.magneb6.pl/Dla%20kogo%20magnez/mangnez-a-pms

Biorąc pod uwagę, że magnez wpływa pozytywnie także na zupełnie inne organy w ciele człowieka a także pomaga w redukcji stresu warto zażywać go codziennie nawet wtedy, gdy nie mamy problemów z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Comments are closed.

Search
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 • Grzybica stóp rąk

  Grzybica stóp rąk

  Grzybica to nic innego jak problem społeczny, bowiem tak naprawdę grzybicą można bardzo często zarazić się w typowych miejscach, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi, najczęściej są to kąpieliska, czy też inne baseny, gdzie bardzo często nasze nogi są odkryte, to tylko sprzyja zakażeniu, które jest ciężkie do wyleczenia. Wyróżniamy różne typy grzybicy niekoniecznie dotyczące …»
 • Operacyjne leczenie stulejki

  Operacyjne leczenie stulejki

  Stulejka to defekt anatomiczny męskich narządów płciowych, polegający na zbyt dużym zwężeniu napletka, uniemożliwiającym zsunięcie go z penisa. Występuje ona zarówno u noworodków, chłopców, jak i dorosłych mężczyzn. U dzieci możliwe jest leczenie stulejki za pomocą maści sterydowych, ale w większości przypadków u pacjentów wykonuje się zabiegi operacyjne (zobacz tu www.tourmedica.pl/zabiegi/leczenie-stulejki-chirurgiczne). Według statystyk, problem stulejki …»
 • U kogo występuje zespół jelita drażliwego?

  U kogo występuje zespół jelita drażliwego?

  Najczęściej problemy takie, jak zespół drażliwego jelita  dotyczą osób bardzo emocjonalnych. Osoby, które mają skłonność do przejmowania się wszystkim, coraz częściej uskarżają się na poważne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które możemy bez przeszkód określić jako zespół jelita drażliwego. Objawy takie, to między innymi wzdęcia, długotrwałe bóle brzucha i inne niedogodności. Zespół jelita drażliwego może …»