Projekty łazienek, czyli jak urządzić wygodną łazienkę

W życiu każdego nadchodzi ten czas, kiedy decydujemy się na remont łazienki. Często może być to czas pełen stresu. Największym wyzwaniem są małe łazienki, w których liczy się każdy wykorzystany centymetr. Musimy zdecydować, czy chcemy posiadać łazienkę z wanną, czy może z prysznicem. Ponadto wybrać odpowiednie płytki, kolorystykę oraz funkcjonalność. Zapewne chcemy też, aby łazienka była w nowoczesnym stylu. Polacy w swoich mieszkaniach posiadają raczej małe łazienki.

Bardzo często myślimy, że z tego powodu nie będziemy w stanie dobrze zagospodarować przestrzeni. Jest to jednak mylny sposób myślenia i nawet mała łazienka może być funkcjonalna i nowoczesna. Postawić trzeba na dobry projekt łazienki, który sprawia, że nawet płytki wielkoformatowe będą w niej dobrze wyglądały. Zmień sposób myślenia, ponieważ mała łazienka to nie tylko niewielkie płytki.

Jak zaaranżować małą łazienkę?

Trzeba postawić w niej na funkcjonalność i wygodę. Warto zainwestować w różne schowki, aby na wierzchu było jak najmniej rzeczy. Dlatego różne bibeloty niestety odpadają. Można natomiast ozdobić łazienkę pięknymi płytkami. To one będą tutaj stanowić dekorację. Warto jednak wybierać je ostrożnie, aby nadać łazience odpowiedniego charakteru, ale z umiarem by nie przesadzić. Gdy przedobrzymy łazienka będzie wyglądać kiczowato i brzydko. Projektanci często muszą zaplanować łazienki w blokach mieszkalnych czy kamienicach. Wbrew pozorom potrafi to być niesamowicie trudne.

Odpowiedni dobór płytek spośród klasycznych ciepłych, a chłodniejszych szarych. Do tego odpowiednie dopasowanie mebli, aby optycznie powiększyć i tak małą już łazienkę. Ciekawym wyjściem może być pomalowanie jednej ściany kolorem – dzięki temu Twoja łazienka na pewno będzie oryginalna.

Jak zaprojektować modnie łazienkę?

Przy małych łazienkach warto jak najwcześniej poprosić projektanta o odpowiednią aranżację. W późniejszych etapach ułatwi i przyśpieszy to niesamowicie pracę. Przy okazji oszczędzimy sobie nerwów na zwracaniu źle wybranego sprzętu, który okazał się bublem. Moda to coś więcej niż tylko nowoczesna armatura. Łazienka musi być właścicielem, swoim wyglądem musi odzwierciedlać pragnienia właściciela. To dzięki temu później będziesz się w niej czuł dobrze i komfortowo. W Internecie możemy znaleźć wiele ciekawych inspiracji oraz stron. Stroną wartą zobaczenia jest strona Grupy Mo: https://grupamo.pl/category/lazienka/ gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji oraz kolekcji najmodniejszych płytek łazienkowych.

  Sposoby na walkę z alergią

Czy warto oszczędzać na płytkach do łazienki?

Przy remoncie mieszkania często jest tak, że łazienka potrzebuje najwięcej naszej uwagi. Przy jej remoncie ponosimy też niemałe koszty. Płytki, urządzenia sanitarne czy szafki i schowki kosztują. Jednak nie warto jest oszczędzać na nich, zwłaszcza na płytkach łazienkowych. Są one przecież montowane na stałe i raczej nie wymieniamy ich często. Dlatego też odpowiedni dobór płytek jest taki ważny.

Najmniejsze niedociągnięcia będą bardzo widoczne. Warto postawić na dobrą jakość i wygląd, aby nasza łazienka wyglądała dobrze przez długi czas. Dodatkowym atutem jest to, że dobre płytki to modne płytki. Kto nie chciałby mieć modnej łazienki?