|

Dbajmy o wątrobę

Takie choroby jak żółtaczka, niedokrwistość, czy wirusowe zapalenie wynikają z dysfunkcji w działaniu wątroby. Jest ona gruczołem spełniającym dość istotne funkcje w obrębie całego organizmu, dlatego warto prowadzić zdrowy tryb życia, aby nie dopuścić do obciążenia tego narządu.

Zdrowy tryb życia polega oczywiście w tym przypadku na odpowiednim odżywianiu się i stosowaniu na co dzień diety, która pomaga wątrobie odtruwać organizm, a nie go zanieczyszczać. Zajmuje się ona zarówno magazynowaniem i syntetyzowaniem różnych substancji, a także detoksykacją. Narząd ten z uwagi na powyższy fakt, bywa w związku z tym często wyraźnie obciążony, co może finalnie prowadzić do różnych chorób.

Aby utrzymywać wątrobę w odpowiednim stanie warto nie tylko odpowiednio się odżywiać, ale również wykonywać systematyczne badania wątroby. Jakie badania na trzustkę i wątrobę robić? Oczywiście podstawowe badania można wykonywać nawet samemu. Jest to weryfikacja czy wątroba nie jest powiększona i czy nie występuje obrzęk. Ważne są również badania na wątrobę diagnostyczne. W laboratorium wykonuje się badania krwi, a także enzymów, których wytwarzaniem i magazynowaniem zajmuje się ten narząd. Jeżeli chcemy wiedzieć, jakie badania na wątrobę ( http://essentiale.pl/badania-w-chorobach-watroby ) musimy wykonać, należy odwiedzić lekarza, który zleci nam czy to weryfikację składu krwi, czy poziomu bilirubiny niesprzężonej, czy jeszcze innych składników. Jeśli chodzi o wątrobę badania warto wykonywać systematycznie, zwłaszcza wtedy, gdy prowadzimy tryb życia, który może wyraźnie obciążać ten gruczoł na co dzień.

Comments are closed.

Search
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Fachowy speedtest

  Fachowy speedtest

  Każdy speedtest może zostać wykonany samodzielnie lub przeprowadzony przez fachowca. Tylko od osoby zainteresowaniem wykonaniem takiego speedtestu zależy, w jaki sposób zostanie on wykonany. Zasadniczo speedtest wykonywany jest przed pierwszym podłączeniem ineternetu. Może on także zostać wykonany wówczas, gdy jakaś osoba chce podłączyć u siebie nową usługę, której jakość uzależniona jest od szybkości działania internetu. …»
 • Czym jest artroskopia

  Czym jest artroskopia

  Nie wszyscy wiedzą, czym jest artroskopia, wobec czego warto podać szczegóły odnośnie tego pojęcia, zagadnienia, czy może jednak bardziej czynności, bo w końcu chodzi tu o jedną z metod leczenia. Otóż artroskopia jest przede wszystkim małoinwazyjnym zabiegiem diagnostyki oraz leczenia, konkretnych dolegliwości, jakie chory odczuwa w stawie kolanowym. Nie jest to klasyczna operacja, wobec czego …»
 • U kogo występuje zespół jelita drażliwego?

  U kogo występuje zespół jelita drażliwego?

  Najczęściej problemy takie, jak zespół drażliwego jelita  dotyczą osób bardzo emocjonalnych. Osoby, które mają skłonność do przejmowania się wszystkim, coraz częściej uskarżają się na poważne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które możemy bez przeszkód określić jako zespół jelita drażliwego. Objawy takie, to między innymi wzdęcia, długotrwałe bóle brzucha i inne niedogodności. Zespół jelita drażliwego może …»