|

Czym jest artroskopia

artroskopiaNie wszyscy wiedzą, czym jest artroskopia, wobec czego warto podać szczegóły odnośnie tego pojęcia, zagadnienia, czy może jednak bardziej czynności, bo w końcu chodzi tu o jedną z metod leczenia. Otóż artroskopia jest przede wszystkim małoinwazyjnym zabiegiem diagnostyki oraz leczenia, konkretnych dolegliwości, jakie chory odczuwa w stawie kolanowym. Nie jest to klasyczna operacja, wobec czego nie pozostawia dużych blizn, a pacjent z kolei nie musi leżeć w szpitalu ani przed wykonaniem danej czynności, ani też po.

Poza tym czas rehabilitacji jest bardzo ograniczony, co jest ogromnym tego plusem. Niektórzy też chcieliby wiedzieć, na czym polega lub bardziej, jak przebiega procedura przeprowadzania takiego leczenia. Wobec tego nie pozostaje nic innego jak wspomnieć, że leczenie daną metodą odbywa się na sali operacyjnej pod znieczuleniem ogólnym lub też znieczuleniu rdzeniowym. Wówczas specjalista wykonuje dwa nacięcia wokół kolana. Przez ten otwór wprowadza się artroskop, na której jest światło i kamera. https://www.tourmedica.pl/blog/artroskopia-kolana-cena-zabiegu-w-polsce-i-za-granica/

Drugi zaś otwór służy do tego, by wprowadzać chirurgiczne narzędzia. W ten sposób lekarz może naprawić kolano zgodnie z potrzebą. Ta metoda podoba się nie tylko lekarzom, ale również pacjentom. Odczuwają mniej bólu i szybciej wstają na nogi. Jeżeli ktoś jest bardziej zainteresowany szczegółami, bez wątpienia znajdzie je nawet w internecie. Są też książki medyczne, a tam wypowiedzi na temat artroskopii naprawdę nie brakuje. Warto, by szczególnie osoby mające problemy z kolanami zorientowały się w danym temacie.

Comments are closed.

Search
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
 • Odchudzanie

  Odchudzanie

  W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chętnie decyduje się na odchudzanie. Jak się okazuje to właśnie szczególnie po okresie zimowym nabieramy tłuszczyku oraz zbędnych kilogramów, których potem trzeba się niestety pozbyć. Jak się okazuje takie właśnie odchudzanie powinniśmy skutecznie przygotować pod względem zastosowania odpowiedniej diety, których dziś do wyboru mamy bardzo dużo. Musicie wiedzieć, że …»
 • Kąpiel dla szkraba – o co się zatroszczyć?

  Kąpiel dla szkraba – o co się zatroszczyć?

  Troszczenie się o higienę na najwyższym poziomie ma ogromne znaczenie w każdym wieku. W przypadku małych dzieci ta odpowiedzialność spoczywa na rodzicach. Nie należy niczego zaniedbywać, ponieważ w tym wieku kształtuje się wiele istotnych w późniejszym życiu zwyczajów. Co trzeba mieć na uwadze, jeśli organizuje się kąpiel dla swojego malutkiego szkraba?»
 • Dbajmy o wątrobę

  Dbajmy o wątrobę

  Takie choroby jak żółtaczka, niedokrwistość, czy wirusowe zapalenie wynikają z dysfunkcji w działaniu wątroby. Jest ona gruczołem spełniającym dość istotne funkcje w obrębie całego organizmu, dlatego warto prowadzić zdrowy tryb życia, aby nie dopuścić do obciążenia tego narządu.»