|

Czym jest artroskopia

artroskopiaNie wszyscy wiedzą, czym jest artroskopia, wobec czego warto podać szczegóły odnośnie tego pojęcia, zagadnienia, czy może jednak bardziej czynności, bo w końcu chodzi tu o jedną z metod leczenia. Otóż artroskopia jest przede wszystkim małoinwazyjnym zabiegiem diagnostyki oraz leczenia, konkretnych dolegliwości, jakie chory odczuwa w stawie kolanowym. Nie jest to klasyczna operacja, wobec czego nie pozostawia dużych blizn, a pacjent z kolei nie musi leżeć w szpitalu ani przed wykonaniem danej czynności, ani też po.

Poza tym czas rehabilitacji jest bardzo ograniczony, co jest ogromnym tego plusem. Niektórzy też chcieliby wiedzieć, na czym polega lub bardziej, jak przebiega procedura przeprowadzania takiego leczenia. Wobec tego nie pozostaje nic innego jak wspomnieć, że leczenie daną metodą odbywa się na sali operacyjnej pod znieczuleniem ogólnym lub też znieczuleniu rdzeniowym. Wówczas specjalista wykonuje dwa nacięcia wokół kolana. Przez ten otwór wprowadza się artroskop, na której jest światło i kamera. https://www.tourmedica.pl/blog/artroskopia-kolana-cena-zabiegu-w-polsce-i-za-granica/

Drugi zaś otwór służy do tego, by wprowadzać chirurgiczne narzędzia. W ten sposób lekarz może naprawić kolano zgodnie z potrzebą. Ta metoda podoba się nie tylko lekarzom, ale również pacjentom. Odczuwają mniej bólu i szybciej wstają na nogi. Jeżeli ktoś jest bardziej zainteresowany szczegółami, bez wątpienia znajdzie je nawet w internecie. Są też książki medyczne, a tam wypowiedzi na temat artroskopii naprawdę nie brakuje. Warto, by szczególnie osoby mające problemy z kolanami zorientowały się w danym temacie.

Comments are closed.

Search
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
 • Stwardnienie rozsiane

  Stwardnienie rozsiane

  Jest to jedna z kolejnych chorób, które opierają się między innymi na problemach powiązanych z układem immunologicznym. Jest to, więc połączone z naszą odpornością. Stwardnienie rozsiane jest niszczycielskie dla naszego mózgu, a także dla naszego rdzenia kręgowego. Niszczy wszystkie punkty połączeniowe co sprawia, że człowiek ma potem problemy z właściwym funkcjonowaniem. Im więcej obwodów zostanie …»
 • Niedobór witamin i minerałów przyczyną łysienia

  Niedobór witamin i minerałów przyczyną łysienia

  Zwykło się mówić, że główną przyczyną wypadania włosów jest niedobór witamin i minerałów. Niektórzy nawet uważają, że to najczęstsza przyczyna. Jaka jest jednak prawda? Wypowiedzi ekspertów nie zaprzeczają tego faktu, ale dodają również to nie do końca poprawna diagnoza.»
 • U kogo występuje zespół jelita drażliwego?

  U kogo występuje zespół jelita drażliwego?

  Najczęściej problemy takie, jak zespół drażliwego jelita  dotyczą osób bardzo emocjonalnych. Osoby, które mają skłonność do przejmowania się wszystkim, coraz częściej uskarżają się na poważne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które możemy bez przeszkód określić jako zespół jelita drażliwego. Objawy takie, to między innymi wzdęcia, długotrwałe bóle brzucha i inne niedogodności. Zespół jelita drażliwego może …»