Alergie na zwierzęta futerkowe

Mnóstwo ludzi cierpi na różnego rodzaju alergie, które uprzykrzają nasze życie a czasami nawet stwarzają dla niego zagrożenie. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że cierpimy na daną alergię dopóki nie będziemy mieli kontaktu z alergenem, który może wywoływać u nas różnego rodzaju objawy.

sphinxBardzo często występującą alergią u ludzi jest alergia na zwierzęta futerkowe. Czasami po kupnie psa czy kota, który żyje razem z nami i z naszą rodziną w naszym domu możemy nieoczekiwanie zacząć kichać, co możemy wziąć na początku za zwykły katar, który jest objawem przeziębienia. Jednak po czasie, w którym nie pomagają nam żadne leki nasz lekarz może zapytać czy posiadamy w swoim domu jakieś zwierzęta. Oczywiście od razu skojarzymy fakt, że nasz katar zaczął się od czasu, gdy zamieszkał z nami nowy czworonożny przyjaciel i że z pewnością jesteśmy uczuleni na futro zwierząt. Warto jednak najpierw potwierdzić to badaniami specjalistycznymi u alergologa, który po potwierdzeniu występowania u nas danej alergii skieruje nas na terapię odczulającą, po której uodpornimy się na dany alergen i objawy alergii mogą u nas nawet całkowicie zaniknąć. Na ten czas warto jednak pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób ograniczyć bezpośredni kontakt z naszym pupilem, który wywołuje u nas nieprzyjemne objawy alergiczne. Jednak nawet osoby uczulone na futro mogą cieszyć się z posiadania kota czy psa. O specjalnych rasach, które nie uczulają, opowiedzą Ci pracownicy sklepu zoologicznego w Poznaniu.

Udając się do alergologa warto także od razu sprawdzić czy nie jesteśmy uczuleni także na inne popularne czynniki, co w przyszłości może pomóc nam w skutecznym unikaniu kontaktu z danym alergenem, dzięki czemu nie będziemy musieli przechodzić nieprzyjemnych objawów alergii.