|

Alergie na zwierzęta futerkowe

Mnóstwo ludzi cierpi na różnego rodzaju alergie, które uprzykrzają nasze życie a czasami nawet stwarzają dla niego zagrożenie. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że cierpimy na daną alergię dopóki nie będziemy mieli kontaktu z alergenem, który może wywoływać u nas różnego rodzaju objawy.

sphinxBardzo często występującą alergią u ludzi jest alergia na zwierzęta futerkowe. Czasami po kupnie psa czy kota, który żyje razem z nami i z naszą rodziną w naszym domu możemy nieoczekiwanie zacząć kichać, co możemy wziąć na początku za zwykły katar, który jest objawem przeziębienia. Jednak po czasie, w którym nie pomagają nam żadne leki nasz lekarz może zapytać czy posiadamy w swoim domu jakieś zwierzęta. Oczywiście od razu skojarzymy fakt, że nasz katar zaczął się od czasu, gdy zamieszkał z nami nowy czworonożny przyjaciel i że z pewnością jesteśmy uczuleni na futro zwierząt. Warto jednak najpierw potwierdzić to badaniami specjalistycznymi u alergologa, który po potwierdzeniu występowania u nas danej alergii skieruje nas na terapię odczulającą, po której uodpornimy się na dany alergen i objawy alergii mogą u nas nawet całkowicie zaniknąć. Na ten czas warto jednak pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób ograniczyć bezpośredni kontakt z naszym pupilem, który wywołuje u nas nieprzyjemne objawy alergiczne. Jednak nawet osoby uczulone na futro mogą cieszyć się z posiadania kota czy psa. O specjalnych rasach, które nie uczulają, opowiedzą Ci pracownicy sklepu zoologicznego w Poznaniu.

Udając się do alergologa warto także od razu sprawdzić czy nie jesteśmy uczuleni także na inne popularne czynniki, co w przyszłości może pomóc nam w skutecznym unikaniu kontaktu z danym alergenem, dzięki czemu nie będziemy musieli przechodzić nieprzyjemnych objawów alergii.

Comments are closed.

Search
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
 • Liczy się tylko zawartość

  Liczy się tylko zawartość

  Jednym ze składowych elementów diety okazuje się być specjalne jedzenie, którego dużo w supermarketach. Najczęściej produkty te posiadają zwracające uwagę opakowania i nazwy. Chodzi nie tylko o płatki śniadaniowe czy drobne przekąski. Często dostępne są też majonezy beztłuszczowe i nektary bez konserwantów oraz niezbogacane smakowo. Prawda wygląda jednak odrobinę inaczej, opakowanie nigdy nie powinno stać …»
 • Pianka czy mydło do golenia

  Pianka czy mydło do golenia

  Przy goleniu niezbędne jest korzystanie z kosmetyków, których celem jest zapewnienie użytkownikowi przede wszystkim możliwości zmniejszenia podrażnień, które podczas golenia mogą się pojawiać. Oczywiście na rynku kosmetyków można decydować się na bardzo różne kosmetyki, które mają bardzo odmienne właściwości. Osoby, które zaczynają się dopiero golić przede wszystkim decydują się na pianki do golenia. Wynika to …»
 • Objawy grzybicy paznokci

  Objawy grzybicy paznokci

  Ludzie często mają w sobie jakieś choroby, choć tak naprawdę nawet o tym nie wiedzą. Gdy nie widać objawów wydaje się, że wszystko jest w porządku. Podobnie jest, kiedy chory zauważa tylko drobne zmiany w swoim wyglądzie lub w funkcjonowaniu organizmu. Wówczas myśli, że nie ma potrzeby iść do lekarza. W rzeczywistości jednak jest inaczej. …»